利奧坊.凱岸係恒基兆業「利奧坊」系列第一期項目,2019年入伙,兩座共514伙,主打細單位,實用面積由171呎至632呎,係大角咀一帶較新嘅市區上車盤。大角咀本身係舊區,利奧坊系列嘅出現逐步改變咗區內面貌。奧運站步行約4分鐘,經東涌綫來往中環、九龍站一帶好快。屋苑自設逾萬呎會所,泳池、健身室、燒烤場、宴會廳等設施齊全,喺區內單幢樓或舊樓為主嘅環境中比較少見。生活配套方面,大角咀舊區民生商舖集中,買餸食飯唔成問題,行遠少少去奧海城又有大型商場。對於鍾意新樓會所、就近奧運站返工嘅年輕單身或兩口子嚟講,利奧坊.凱岸係一個幾吸引嘅選擇。
以下分析由數據綜合而成,幫你理解呢個屋苑嘅實際居住體驗。
奧運站步行約4分鐘,東涌綫直達香港站(中環)約8分鐘,九龍站轉乘高鐵或機場快綫都好方便。大角咀同時有多條巴士及小巴線來往旺角、尖沙咀同港島,例如33A、87B等。實際生活上最大優勢係東涌綫唔經旺角站,車廂相對冇咁迫;但缺點係由大角咀行出旺角方向要行一段路,夜晚搭的士都算方便。
大角咀係發展成熟嘅舊區,嘉善街一帶有街坊士多、茶餐廳、燒味舖同小型超市,日常買餸可以去大角咀市政大廈街市或惠康。行去奧海城一期或二期約10分鐘,戲院、超市、餐廳選擇多。醫療方面,廣華醫院約1.3公里,區內亦有私家診所。唯一要留意係大角咀食肆以街坊小店為主,深夜選擇唔及旺角多,但整體生活便利度仍然高。
利奧坊.凱岸平均呎價約HK$17,258,以區內新樓嚟講屬中高水平,高於大角咀一帶舊樓呎價,但低於奧運站上蓋屋苑如維港灣。近期成交偏靜(2宗),放盤叫價由350萬到1,138萬,入場門檻唔算太高。呎租約HK$54,以細單位計租金回報吸引,吸引到唔少投資收租客留意。
根據公開資料整理交通、配套、教育、醫療同環境等實際生活線索。
奧運站步行約4分鐘,東涌綫來往中環、九龍站快,但大角咀區內巴士路線集中喺旺角方向,如果要去港島東或新界東要轉車。整體交通係方便但唔算特別出眾。
32校網內有8間小學,但競爭向來激烈,利奧坊一帶非傳統名校集中地。1.2公里範圍內雖然有逾百間學校,但以中學及非主流學校為主,家長揀校要花多啲心機研究。
最近普通科診所約0.6公里,日常睇醫生行路就到。如果需要急症服務,廣華醫院約1.3公里,車程5分鐘內,整體醫療配套以市區標準嚟講算方便。
大角咀呢邊冇大型政府體育館或游泳池,但屋苑會所設施豐富,有戶外泳池、健身室、瑜伽室、燒烤場等,日常做運動同休閒可以留喺會所搞掂。想跑步可以去奧海城一帶海濱長廊。
大角咀始終係舊區,街上人流車流較多,嘉善街周邊以舊樓同地舖為主,景觀以樓景為主。不過附近有奧海城一帶嘅海濱空間同公園,行幾分鐘就有較開揚嘅環境。
大角咀區社區設施以舊區配套為主,圖書館、社區中心等集中在市政大廈一帶。屋苑規模唔算大,鄰里關係偏向私隱度高,唔似大型屋苑咁有社區活動。
最適合喺九龍站或中環返工嘅年輕單身人士、新婚夫婦,鍾意新樓會所、交通方便、預算中等嘅上車客。單位主打細戶型,對於想住大角咀舊區但嫌樓齡太舊嘅用家係唔錯嘅替代選擇。唔太適合有小朋友嘅家庭——32校網學額競爭激烈,單位實用面積有限;亦唔適合追求寧靜或想住大單位嘅換樓客。
係,利奧坊.凱岸係恒基「利奧坊」系列嘅第一期,之後仲有利奧坊.曉岸、利奧坊.曦岸同利奧坊.壹隅,全部集中喺大角咀一帶逐步重建發展。
凱岸主打細單位,實用面積由171呎至632呎。以新樓標準計實用率約七至八成,開放式同1房單位為主,間隔實用但唔算特別闊落,適合單身或兩口子。
由於係新樓會所設施多,管理費相對較高,一般約$4.5-$5.5/呎。以一個300呎單位計,月費約$1,350-$1,650左右,準買家要預算呢筆開支。
行過去奧海城一期約8-10分鐘,有超市、戲院同各式餐廳。奧海城二期更有大型百貨同較多食肆選擇。日常買餸可以落大角咀街市或惠康,選擇夠多。
兩者都適合。自住嚟講新樓會所、交通方便吸引年輕用家;收租方面,細單位租金回報唔錯,呎租約$54,大角咀租務需求穩定,尤其吸引喺九龍站或中環返工嘅專業人士。
主分數按物業類型調整,村屋及低密度住宅會同時參考同類位置及全港便利度;下方保留公開數據證據及資料信心。
一般屋苑百分位 97.3,公開數據便利度 77.7,中信心,全港參考 97.9
最近港鐵:奧運站,約 4 分鐘Estatepk base estate data
600 米內公共交通站點:75 個Transport Department
屋苑設施及生活標籤:19 項Estatepk base estate data
1.2 公里內學校:102 間Education Bureau
32 校網小學:8 間Education Bureau
最近醫療設施:clinic,約 0.6 公里Hospital Authority
最近急症服務:廣華醫院,約 1.3 公里Hospital Authority / Estatepk snapshot
1.5 公里內康樂設施:0 個Leisure and Cultural Services Department
所在地區大型公園/郊野資源:3 項AFCD/LCSD / Estatepk snapshot
基本社區生活訊號:2 項Estatepk base estate data
1.2 公里內公共休憩/開放空間:0 個Lands Department
地區綠化及戶外資源:3 項AFCD/LCSD / Estatepk snapshot

點擊任一張卡,可詳細比較或查看詳情。
99.0Park Avenue
奧運站· 3 分鐘
95.7Metro Harbour View
南昌站· 8 分鐘
97.7Island Harbourview
奧運站· 5 分鐘
97.4Harbour Green
奧運站· 6 分鐘
95.3The Long Beach
奧運站· 7 分鐘
98.7The Hermitage
奧運站· 4 分鐘
逐項比較最直接的同區參考屋苑。
| 項目 | 利奧坊.凱岸 | 君匯港 |
|---|---|---|
| 完工年份 | 2019 | 2006 |
| 總單位數 | 514 | 0 |
| 座數 | 2 | 5 |
| 地區 | 23-WS018 | 23-WS018 |
| 最近港鐵站 | 奧運站 | 奧運站 |
| 步行時間 | 4 分鐘步程 | 6 分鐘步程 |
| 呎價(賣) | HK$17,258/呎 | HK$16,650/呎 |
| 呎租 | HK$54/呎/月 | HK$52/呎/月 |
| 總評分 | 97.3 | 97.4 |
| 交通 | 56.7 | 37.5 |
| 生活配套 | 96.7 | 96.7 |
| 教育 | 15.4 | 15.4 |
| 醫療 | 68.1 | 32.0 |
| 康樂 | 93.6 | 99.2 |
| 社區 | 51.8 | 51.8 |
| 環境 | 67.7 | 67.7 |
| 小學校網 | 32 區 | 32 區 |
| 發展商 | 恒基兆業 | 港鐵/新鴻基 |