利達大廈位於深水埗福榮街,1980 年入伙,單幢 22 伙,屬於區內典型舊樓。最大賣點係交通——港鐵深水埗站步行僅 1 分鐘,返工返學極之方便。教育配套係另一強項,身處 40 校網,1.2 公里範圍內有 177 間學校,適合有小朋友嘅家庭留意。不過生活配套方面相對弱勢,屋苑本身無會所設施,附近街市同商場選擇唔算多,日常買餸食飯要行出長沙灣道或元州街一帶。單位實用面積 327 呎,主打上車客同單身人士。46 年樓齡,準買家需要預留裝修預算同留意按揭安排。
以下分析由數據綜合而成,幫你理解呢個屋苑嘅實際居住體驗。
深水埗站步行約 1 分鐘直達,係荃灣綫沿線,返中環約 15 分鐘、旺角約 5 分鐘、尖沙咀約 10 分鐘。600 米內有 117 個公共交通站點,巴士小巴網絡密集,長沙灣道同青山道有多條路線來往新界西同九龍東。實際生活上,交通係利達大廈最強項,無論返工定假日出行都好方便;唯一係深水埗站冇扶手電梯,拎重嘢或推 BB 車要留意。
生活配套係利達大廈相對弱一環。屋苑本身無設施,附近街市選擇有限,日常買餸通常要行去北河街街市或長沙灣道一帶。食肆方面,深水埗區以平民小食同茶餐廳為主,選擇多但質素參差。醫療配套較好,0.3 公里內有普通科診所,1.5 公里內有醫院急症服務,2 公里範圍內有 15 個醫療點。休憩空間方面,1.2 公里內未見大型公共開放空間,想散步或放鬆通常要行遠少少去荔枝角公園或深水埗公園。
利達大廈目前放盤叫價約 HK$318 萬,以 327 呎計,叫價約 $9,700/呎,屬深水埗舊樓正常水平。區內同類單幢舊樓呎價普遍在 $8,000-$11,000 之間,利達叫價處於中位。46 年樓齡會影響銀行按揭審批,實際可造按揭成數同還款期需向銀行查詢。放盤量極少(全幢僅 22 伙),業主議價空間有限。
根據公開資料整理交通、配套、教育、醫療同環境等實際生活線索。
深水埗站步行約 1 分鐘,荃灣綫直達中環、旺角、尖沙咀,600 米內有超過 100 個巴士小巴站,交通係呢幢樓最大優勢。
身處 40 校網,1.2 公里內有 177 間學校,校網內有 22 間小學,選擇豐富,係利達大廈另一強項。
屋苑無會所設施,附近街市同商場選擇有限,日常買餸食飯要行出長沙灣道一帶,生活便利度不及區內大型屋苑。
0.3 公里內有普通科診所,1.5 公里內有醫院急症服務,2 公里範圍內有 15 個醫療點,日常睇醫生同急症支援都算方便。
1.2 公里內未見大型公共開放空間,1.5 公里內無康樂設施,想散步或做運動通常要行去荔枝角公園或深水埗公園。
最適合預算有限、追求交通方便嘅上車客或單身人士,尤其喺荃灣綫沿線返工嘅用家。40 校網有 22 間小學,適合有小朋友嘅家庭留意。唔太適合追求新樓會所、生活配套要行超市商場嘅換樓客,亦唔適合行動不便人士(無電梯、無管理員)。家庭客要留意單位實用面積僅 327 呎,空間有限。
全幢只有 22 個單位,屬單幢舊樓,通常冇正式管理處或電梯。大廈清潔同公共事務由業主共同協商處理,管理費極低或未有收取。
可以,但 1980 年入伙(樓齡 46 年),銀行審批時會考慮樓齡及物業狀況,按揭成數可能較低,還款期或縮短。建議先向多間銀行查詢估價及按揭條款。
附近街市選擇有限,日常買餸通常要行去北河街街市或長沙灣道一帶,約 5-10 分鐘步程。深水埗區以平價食材為主,選擇多但環境較街市格局。
40 校網有 22 間小學,教育配套係優勢。但單位實用面積僅 327 呎,空間有限,而且無電梯、無會所,家庭客要考慮實際居住需要。
福榮街係深水埗內街,日間人流車流中等,夜晚相對靜啲。但附近有食肆同商舖,對聲音敏感嘅人建議實地視察日夜環境再決定。
主分數按物業類型調整,村屋及低密度住宅會同時參考同類位置及全港便利度;下方保留公開數據證據及資料信心。
一般屋苑百分位 72.8,公開數據便利度 67.2,中信心,全港參考 78.6
最近港鐵:深水埗站,約 1 分鐘Estatepk base estate data
600 米內公共交通站點:117 個Transport Department
屋苑設施及生活標籤:2 項Estatepk base estate data
1.2 公里內學校:177 間Education Bureau
40 校網小學:22 間Education Bureau
最近醫療設施:clinic,約 0.3 公里Hospital Authority
最近急症服務:hospital,約 1.5 公里Hospital Authority
1.5 公里內康樂設施:0 個Leisure and Cultural Services Department
所在地區大型公園/郊野資源:3 項AFCD/LCSD / Estatepk snapshot
基本社區生活訊號:2 項Estatepk base estate data
1.2 公里內公共休憩/開放空間:0 個Lands Department
地區綠化及戶外資源:3 項AFCD/LCSD / Estatepk snapshot

點擊任一張卡,可詳細比較或查看詳情。
99.0Seaside Sonata